Még nem túl sok vállalkozás használja ki a videó lehetőségét, amikor munkáltatói brandjét szeretné erősíteni.
Ezért bárki, akinek már van videója, már egy lépéssel előrébb jár: nagyobb ismertségre tesz szert, kitűnik a többiek közül a munkavállalók körében.
De nézzük, milyen buktatókat kell elkerülni, ha brand videót készítünk:

Buktató #1 – tetszik-e a vezetőknek?

Ez a szempont egyedül akkor nem téves út, ha a vezetői pozícióban lévőket szeretnénk magunkhoz csábítani, vagy az ő körükben szeretnénk jó véleményt kialakítani a vállalatunkról.

Egy videó ugyanis elbukik, ha nem a célközönségnek szól!

A videónak arról kell szólnia, ami őket érdekli. Olyan „nyelven”, amit ők beszélnek. A legjobb, ha saját munkatársaink beszélnek benne, így a vállalatról a közönség számára hiteles képet alakíthatunk ki.

Buktató #2 – ha drága, akkor biztos jó lesz

Egy jó videó pénzbe kerül. Ugyanakkor nem kell milliókat költeni arra, hogy egy hiteles, jó benyomást keltsünk a nézőkben a vállalatunkról. 

Sokszor az egyszerűbb megoldások ütősebbek, mint gondolnánk.

Buktató #3 – előre megírt mondatok, színészek, beállított képek

Egy idegen bármit mondhat. „Biztos a fele sem igaz, a szájába adták az egészet.” Növelhetjük az ismertségünket, de népszerűségünket kevésbé, ha nem őszinte és hiteles gondolatokat közvetít a videónk.

Kit érdekel, ha nyelvtanilag nem tökéletes, de természetes és hiteles az, amit hallunk?

Ez vonatkozik a vágóképekre is. Ne akarjunk másnak látszani, mint amilyenek vagyunk. Az emberek átlátnak a szitán, vagy ha bizakodva megérkeznek, és nem azt látják, mint a videóban, akkor előre felkészülhetünk rá, hogy az interneten ez rögtön negatívan köszön vissza.

Buktató #4 – túl rövid vagy túl hosszú?

Ha egy videó unalmas, akármilyen hosszú is, nem nézik végig. Persze van egy ajánlott hossz, ameddig az interneten böngészve szívesen elidőzik a néző egy-egy videón (kb. 1-3 perc). 

Sok múlik az első pár másodpercen. Ha az eléggé figyelemfelkeltő, illetve ha a célközönségünk számára végig fontos információk hangzanak el, akkor a hossz már másodlagossá válik.

Buktató #5 – büszkeségünk a „fiókban” van…

Hurrá, végre van egy videónk! Büszkék is vagyunk rá, egyszer már megnéztük…azóta időnként emlegetjük!

Na ezért inkább ne készítsünk videót.

A videó lényege, hogy minél szélesebb körben eljusson az emberekhez. Készüljünk fel erre is, hogy hol, milyen csatornákon fogjuk közzé tenni. Az interneten számos lehetőség adódik erre, ezeket érdemes előre feltérképezni.

A videó nagyon jól használható brandépítésre, sőt megtámogathatjuk vele toborzási időszakainkat is. 

Közel 70 videót készítettünk partnereinknek brandépítés és toborzás céllal. Az egész folyamat nagyon gyors, 1 hónapon belül már használatba vehető az elkészült felvétel.

Mit szólna hozzá, ha Önnek is készítenénk egyet?